Login:

Hasło:

Numerologia - Piramida numerologiczna - wyzwania

Wyzwania - czarne szczyty

Wyzwania Wg N. Czarminskiej

Wyzwanie 1 Odkrywanie wlasnej indywidualnosci, samopoznanie, budowanie wlasnej autonomii, przedsiebiorczosc

Wyzwanie 2 Wspolpraca, umiejetnosc sluchania, rozpoznanie wlasnych potrzeb emocjonalnych. Nalezy sluchac wlasnej intuicji

Wyzwanie 3 Nauka gospodarowania energia. Nalezy unikac rozpraszania sie, nawiazywac harmonijne porozuminie z innymi, nie slizgac sie po powierzchni zycia

Wyzwanie 4 Koniecznosc regularnej i metodycznej pracy. Trzeba bedzie zrozumiec i zaakceptowac wymagania zycia, byc cierpliwym i zorganizowanym.

Wyzwanie 5 Zrozumiec granice swej wolnosci, nie ulegac potrzebom zmyslowym i zludzeniom, adaptowac sie do zmian, szukac oparcia we wlasnym wnetrzu, a nie na zewnatrz

Wyzwanie 6 Traktowac swoje zobowiazania w sposob odpowiedzialny, nie poddawac sie emocjom, akceptowac swiat i ludzi takimi, jakimi sa. Cwiczyc sztuke dokonywania wyboru.

Wyzwanie 7 Nauka dyscypliny wewnetrznej. Nie mozna polegac tylko na intelekcie i poznaniu empirycznym, nalezy odkryc i rozwijac sfere duchowa

Wyzwanie 8 Zrozumienie wartosci pieniadza i istoty wladzy. Konfrontacja z innym wymiarem rzeczywistosci.

Wyzwanie 9 Nie ma takiego wyzwania

wyzwania wg. Małgorzaty Brzozy (są taaakie optymistyczne, bardzo mi się podobają Wink )

wibracja 1 Służy odnalezieniu własnej indywidualności, wykształceniu poczucia własnej wartości, podjęciu przedsiębiorczych działań, rozwijaniu niezależności i samostanowieniu, bez nadmiaru ambicji, egocentryzmu i tyranii.

wibracja 2 służy osiągnięciu zdolności współpracy, dążeniu do wspólnego celu z zachowaniem niezależności wkładu własnej pracy,bez postawy apodyktycznej, poddańczej, zimnie obojętnej.

wibracja 3 służy swobodnej komunikacji własnych emocji na zewnątrz, poprzez sztukę i pracę słowem, radości czerpanej z życia codziennego i wnoszeniu radości w życie innych, bez plotkarstwa, mitomanii i trwonienia czasu.

wibracja 4 Służy zdolności rozpoczynania działań od podstaw po załamaniu się istniejącej sytuacji, wypracowaniu systematyczności i metodyczności pracy w dążeniu do okreslonych celów, bez zachowawczości i nieustępliwości.

wibracja 5 służy zrozumieniu własnej wolności i korzystaniu z niej tak, aby nie maruszać intymnego terytorium innych, szanować ich odrębność i nie ranic otoczenia swoim zachowaniem, aby nie zaspokajać bez umiaru zmysłów i potrzeby ryzyka.

wibracja 6 służy znalezieniu równowagi między dawaniem i braniem, tak aby dbać o ognisko domowe bez nadmiernego poświęcania własnych aspiracji i ambicji, korzystać ze zdolności współczucia, ale ze zdrowym egoizmem, aby- przez nadmiar empatii- nie stac się śmietnikiem emocji innych.

wibracja 7 słuzy rozwojowi intelektualnemu, filozoficznemu i duchowemu, poszukiwaniu wiedzy prawdziwej, wewnętrznej, rozwojowi intuicji, rozwojowi duchowemu, wrażliwości, wewnętrznej samotności i kontaktowi z przyrodą, bez zarozumialstwa i pracoholizmu.

wibracja 8 służy organizacji, poznaniu wartości pieniądza, jako symbolu energii nieustannie wymienianej pomiędzy wszystkimi istotami. Słuzy osiągnięciu równowagi w sferze finansowej i duchowej, bez konserwatyzmu, surowości i egoizmu.

wibracja 9 słuzy otwarciu się na innych, uwrażliwia na ich potrzeby, uczy miłości uniwersalnej, wnoszącej ideały w życie innych, wspierającej słabszych i skrzywdzonych, z panowaniem nad emocjami, bez kłótni, dramatycznych manifestacji emocji i ucieczki od towarzystwa.

z książki Jean-Daniel Fermier opracowała Małgosia na ezotv

Wyzwanie 1 Kłopoty z osiągnięciem niezbędnej dyscypliny wewnętrznej, właściwy rozwój, zwł. samodzielny, stanowić może poważny problem. U niektórych objawi się skłonność do nadużywania władzy – najczęściej wtedy, gdy jedynka wystąpi jako liczba dominująca w analizie osobowości. Wniosek: Trzeba nauczyć się panować nad sobą i nad swym życiem.

Wyzwanie 2 Współpraca z innymi może nastręczać duże trudności. Z podobnymi kłopotami należy się liczyć także w życiu prywatnym, niełatwo będzie znaleźć wyrozumiałego partnera, jeszcze trudniej zbudować harmonijny i trwały związek. Wniosek: Należy dołożyć starań, aby w stosunkach z otoczeniem osiągnąć większą równowagę.

Wyzwanie 3 Największy problem to paraliżujące skrępowanie pojawiające się wtedy, gdy wypada przedstawić własne poglądy o pomysły. Wewnętrzne zahamowania utrudnią poprawną komunikację z otoczeniem. Brak umiejętności wykorzystania i okazania wrodzonych zdolności. Aby uniknąć krytyki trzeba po prostu szerzej się otworzyć. Wniosek: Trzeba dążyć do większej równowagi, szukać takiej domeny działania, w której można wykazać swoją inwencję. Okazać większe zainteresowanie ludźmi.

Wyzwanie 4 Skłonność do bałaganiarstwa, konsekwencją mogą być trudności w należytym zorganizowaniu sobie pracy. Trzeba starać się wypracować jakiś skuteczny „system”. Nie należy zamykać się w sobie ani stronić od ludzi. Wniosek: Niezbędne są tu: zdecydowane zaostrzenie dyscypliny wewnętrznej, nieustanna samokontrola, znacznie większa otwartość umysłu.

Wyzwanie 5 Skłonność do nieumiarkowania. Ustatkowanie może okazać się najpoważniejszym problemem. Trzeba koniecznie skoncentrować swoją energię. Większe zainteresowanie otoczeniem i światem też jest wskazane. Wniosek: Unikać przesady, stronić od ekscesów, starać się zapanować nad niestałością własnych nastrojów i poglądów, z wolności korzystać tak, by inni z tej racji nie byli pokrzywdzeni.

Wyzwanie 6 Słabe poczucie odpowiedzialności idzie w parze ze skłonnością do obwiniania innych. W materii uczuć warto zalecić większą stateczność i ...wyrozumiałość. Wniosek: Więcej zaufania do ludzi! Trzeba tłumić swe wątpliwości i niepokoje! Najbliższych otaczać opieką i wspierać w taki sposób, by nie odczuwali z tego powodu przykrości.

Wyzwanie 7 Samourzeczywistnienie, zwł. w konkretnym działaniu, sprawi najprawdopodobniej wiele trudności. Powodem tego jest skłonność do tłumienia spontanicznych reakcji emocjonalnych. Inne zagrożenie stanowi podatność na schorzenia somatyczne. Trzeba pracować nad sobą i dbać o to, by nieustannie się rozwijać. Wniosek: Prócz wiary w sens życia, która jest tu po prostu niezbędna, trzeba wyrobić w sobie dużo więcej zaufania – zarówno do siebie jak i do innych.

Wyzwanie 8 Osiągnięcie równowagi wewnętrznej nie jest zadaniem ponad miarę, ale będzie wyjątkowo trudne. Skłonność do pochopnych ocen i sądów. Mnóstwo przeszkód, z którymi trzeba będzie się uporać. Tyleż waśni i sporów. Brak subtelności, niewrażliwość na niuanse. Wniosek: Energiczna i uporczywa praca nad sobą. To czego ci brak i co koniecznie musisz wyrobić w sobie, to elementarna uczciwość i poczucie sprawiedliwości.WYZWANIA A ZDROWIE
Droga życia także odzwierciedla niektóre aspekty stanu zdrowotnego. W/w wyzwania niosą też informacje o naszym zdrowiu. Ogólnie wskazują: zagrożenia, skłonności i podatności na choroby.

Wyzwanie 1 Głowa: schorzenia gardła, krtani, nosa i uszu, choroby oczu, migreny, schorzenia kręgów szyjnych.

Wyzwanie 2 System nerwowy: stresy, stany niepokoju, skłonność do chorób narządów układu moczowego.

Wyzwanie 3 Wątroba i gardło: stany zapalne woreczka żółciowego i wątroby, niedoczynność albo nadczynność tarczycy, niewydolność układu krążenia.

Wyzwanie 4 Zęby, kości, stawy; skłonność do schorzeń skóry, problemy z układem trawiennym.

Wyzwanie 5 Płuca i narządy rozrodcze, stany lękowe, skrajna nerwowość, niebezpieczeństwo przemieszczania się organów.

Wyzwanie 6 Serce i kręgosłup, możliwe także schorzenia ginekologiczne.

Wyzwanie 7 Gruczoły: choroby układu chłonnego, zakłócenia w procesie przemiany materii, niedobór witamin, minerałów, stany depresyjne.

Wyzwanie 8 Układ trawienny, kończyny dolne, skłonność do stanów gorączkowych, ryzyko wypadków i operacji.

Wyzwanie 9 Krew, układ nerwowy, skłonność do zaburzeń psychosomatycznych. Czasami – toksykomania, narkomania. Infekcje.

Strona Główna | Rejestracja | Regulamin | Kontakt
SZARK.INFO 2011